Top
Dieta

Dlaczego warto pić wodę z cytryną o poranku?

Woda z cytryną wypijana przed śniadaniem to coraz częściej praktykowany zwyczaj wśród osób preferujących zdrowy styl życia. Zobacz, jak szklanka wody z sokiem z cytryny może wpłynąć na funkcjonowanie twojego organizmu.

Oczyszczanie organizmu z toksyn cytryną

Woda z cytryną na czczo to bardzo prosty, a jednocześnie niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się z organizmu szkodliwych substancji. Ten naturalny detoks wykonasz bardzo prosto dodając do szklanki letniej wody sok wyciśnięty z połowy cytryny. Tak przygotowany koktajl spowoduje większą produkcję moczu, wraz z którym łatwiej i szybciej „wywędrują” z twojego organizmu zatruwające go toksyny.

Odkwaszanie organizmu wodą z sokiem z cytryny

Cytryna, choć kwaśna w smaku, ma znakomite właściwości odkwaszające. Utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej jest bardzo ważne, tymczasem z uwagi na znaczną ilość produktów o właściwościach zakwaszających w diecie (m.in. nabiału, mięsa, produktów zbożowych), często równowaga ta zostaje zachwiana. Wypijany codziennie rano sok z cytryny wymieszany z wodą będzie twoim sprzymierzeńcem w wyrównywaniu balansu między kwasami a zasadami.

Nawadnianie organizmu wodą z sokiem z cytryny

Szukasz ekspresowego sposobu na uzupełnienie płynów po długich godzinach nocnych? Picie wody z cytryną o poranku zapewni ci szybkie nawodnienie ciała. Szklanka lub dwie szklanki wody z sokiem z cytryny wyposażą twój organizm w dużą dawkę elektrolitów, które usprawnią proces rozprowadzania wody po wszystkich jego obszarach.

Przyśpieszanie przemiany materii wodą z cytryną

Jeśli chcesz rozbujać przemianę materii na cały dzień, letnia lub ciepła woda z cytryną wypita kilkanaście minut przed śniadaniem, doskonale ci w tym pomoże. Cytryna słynie ze swoich właściwości żółciopędnych, wspomagających pracę wątroby i stymulujących procesy trawienne. Pijąc wodę z cytryną rano unikniesz całego szeregu problemów związanych z zakłóconym metabolizmem, jak: zaparcia, wzdęcia, poczucie ciężkości i pełności w żołądku, nieregularność wypróżnień, zgaga. Woda z sokiem z cytryny ułatwi ci również utratę zbędnych kilogramów, jeśli takowe posiadasz.

Szukasz dodatkowych sposobów na podkręcenie metabolizmu? Zajrzyj do rankingu suplementów diety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *