Top
Suplementy diety

Tribulus terrestris (buzdyganek naziemny) – naturalny booster testosteronu i pogromca męskich dolegliwości

Tribulus terrestris, czyli buzdyganek naziemny, to roślina o nadzwyczajnych właściwościach, dzięki którym jej ekstrakty trafiają do coraz liczniejszych suplementów diety (w większości jako ich kluczowy składnik). Jest naturalną receptą na „męskie” problemy, wzmacnia organizm, dodaje siły, poprawia kondycję fizyczną i stanowi antidotum na zbyt niski poziom testosteronu w organizmie. Jest skuteczną asystą dla trenujących, poprawia zdrowie na wielu płaszczyznach i pomaga odzyskać udane życie seksualne. Roślina idealna? Przekonasz się, że tak!

Tribulus terrestris – niepozorna roślina o wyjątkowym składzie

Tribulus terrestris (buzdyganek naziemny, buzdyganek ziemny) to z pozoru zwykła, niczym niewyróżniająca się roślina – pospolity krzak o rozesłanych łodygach, drobnych żółtych kwiatach i małych owocach z kolcami. W niektórych rejonach świata uważana jest nawet za chwast. Jednak w aspekcie działań prozdrowotnych buzdyganek naziemny z pewnością szkodnikiem nie jest. Wręcz odwrotnie, jest dla naszego organizmu niezwykle pożyteczny, a to dzięki mnogości cennych składników, w tym: biopierwiastków, witamin, flawonoidów, fitosteroli, saponin sterydowych, fenolokwasów, aminokwasów i białek.

Buzdyganek naziemny – działanie prozdrowotne

Jeśli chodzi o zastosowanie lecznicze, głównym surowcem są owoce buzdyganka, choć niekiedy wykorzystywany bywa również korzeń rośliny. Sproszkowane owoce Tribulus terrestris wykazują właściwości kompleksowo wzmacniające organizm, co owocuje większą ilością energii i sił witalnych oraz poprawą kondycji fizycznej i psychicznej. W medycynie wschodniej buzdyganek ziemny znajduje zastosowanie jako naturalny lek na choroby wielu narządów, na przykład nerek czy wątroby. Znane jest także jego działanie sprzyjające usuwaniu nadmiaru wody z organizmu oraz wspierające zdrowie dróg moczowych (dzięki właściwościom moczopędnym).

Buzdyganek naziemny – na serce, na nerwy, na stres…

Inną cenną właściwością buzdyganka naziemnego jest korzystne oddziaływanie na serce i układ krążenia. Pomaga w obniżaniu ciśnienia, zmniejsza ryzyko zawałów, ponadto przyczynia się do spadku poziomu złego cholesterolu, a tym samym przeciwdziała miażdżycy. Tribulus terrestris sprzyja także zdrowiu układu nerwowego. Jest adaptogenem, a więc „uodparnia” nas na czynniki niekorzystnie wpływające na organizm, w tym stresogenne. Pomaga w okiełznaniu napięć nerwowych, chroni przed depresją i wpływa na utrzymanie dobrej formy psychicznej.

Tribulus terrestris – na libido, na płodność, na „męskie sprawy”

Jedną z najczęściej wymienianych i zarazem najważniejszych zalet buzdyganka naziemnego jest dobroczynne oddziaływanie na układ hormonalny oraz niwelowanie nieprawidłowości z nim związanych.

U mężczyzn, u których poziom testosteronu jest zbyt niski, na skutek działania saponin sterydowych zawartych w buzdyganku, może dochodzić do zwiększenia produkcji tego hormonu przez organizm, a co za tym idzie, podniesienia libido i eliminacji zaburzeń wzwodu.

Tribulus terrestris nasila proces uwalniania tlenku azotu w zakończeniach nerwowych ciał jamistych i gąbczastych prącia. Dochodzi wtedy do znacznego rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększonego napływu krwi do penisa, co owocuje silną, długotrwałą erekcją.

To jednak nie wszystkie „męskie” działania buzdyganka. Równolegle ze wzrostem poziomu testosteronu w organizmie, podniesieniem libido i polepszeniem sprawności seksualnej, Tribulus sprzyja lepszej płodności poprzez zwiększenie ilości nasienia i poprawę ruchliwości plemników.

Do arsenału „męskich” atutów buzdyganka ziemnego warto dodać także podnoszenie siły i wydolności organizmu, stymulowanie syntezy białek oraz wspomaganie budowy masy mięśniowej. Ze względu na tę właściwość suplementy diety zawierające wyciąg z Tribulus terrestris są coraz częściej stosowane przez osoby parające się treningiem siłowym, jako naturalny i bezpieczny doping.

Czytaj również o korzeniu maca

Buzdyganek naziemny – cena

Ceny preparatów z buzdygankiem naziemnym są zróżnicowane w zależności od producenta, jakości oraz samej formy produktu. Rozwiązaniem tańszym, ale mało wydajnym jest ziele i owoc buzdyganka w formie suszu oraz ekstrakty z buzdyganka naziemnego w formie proszku. Dużo lepszą, bardziej wydajną i skuteczną opcją są kapsułki z Tribulus terrestris. Ich cena zależy od dawki składnika oraz ewentualnej obecności innych surowców wewnątrz.

Na czysty wyciąg z buzdyganka wydamy ok. 50 zł. Zaś za wieloskładnikowe suplementy diety z buzdygankiem naziemnym zapłacimy ok. 100 zł. Choć dwa razy droższe, wielekroć wieloskładnikowe preparaty są znacznie skuteczniejsze z uwagi na fakt, iż surowce o zbliżonych do siebie właściwościach często potęgują nawzajem swoje działanie.

Tribulus terrestris – opinie

Zarówno jedno- jak i wieloskładnikowe kapsułki zawierające ekstrakty z Tribulus terrestris cieszą się dobrymi opiniami. Według wielu komentarzy buzdyganek przyczynia się do znacznego polepszenia życia seksualnego, zarówno jeśli chodzi o ochotę na współżycie (która zostaje wyraźnie rozbudzona), jak i o moc i długość trwania erekcji. Wśród afrodyzyjnych zalet buzdyganka znalazło się również wiele głosów na temat jego dodatniego wpływu na doznania seksualne oraz jakość orgazmów.

Warto też wspomnieć o opiniach o buzdyganku naziemnym w kontekście sportowym. Trenujący często mówią o nim jako o naturalnym dostarczycielu testosteronu chwaląc sobie fakt, iż dodaje siły, zwiększa wytrzymałość i podnosi możliwości treningowe. Ciekawe rzeczy o buzdyganku ziemnym mówią również osoby nie związane ze sportem. Składnik ten bywa pomocny w stanach osłabienia fizycznego i psychicznego, w dolegliwościach wątroby, nerek, serca, w problemach z prostatą, jak również w codziennej walce ze stresem.

Wybrane produkty z Tribulus terrestris:

Testolan – wieloskładnikowy preparat stymulujący organizm do większej produkcji testosteronu. Poprawia potencję, podnosi libido, zwiększa moc erekcji, dodaje siły i energii, ułatwia budowanie masy i rzeźbienie mięśni. Testolan korzystnie wpływa na wygląd męskiej sylwetki, pomaga w redukcji tłuszczu kosztem uwydatnienia mięśni. Ponadto odmładza i wzmacnia organizm.

Mass Extreme – zaawansowany pod względem składu suplement diety dla trenujących siłowo. Mass Extreme maksymalnie zwiększa siłę i pozwala zachować wysoki poziom energii przez dłuższy czas. Pomaga w realizacji trudnych treningów z dużymi obciążeniami. Przyspiesza tempo przybierania na masie, wspiera rzeźbienie mięśni.

Member XXL – suplement diety dla mężczyzn chcących poprawić rozmiar penisa i zwiększyć swoje możliwości seksualne. Member XXL prowadzi do systematycznego rozszerzania ciał jamistych prącia, co skutkuje wzrostem jego objętości. Jest to najsilniejszy pod względem składu preparat z kategorii kapsułek na powiększanie penisa.

15 comments

 1. Maniek 25 Lipiec, 2018 at 19:30 Odpowiedz

  Dobry artykuł pełen pożytecznych informacji. Dobrze wiedzieć że kapsułki które biorę działają na tylu poziomach. A myślałem że to tylko na męskie problemy…

 2. Ignac56 27 Lipiec, 2018 at 12:11 Odpowiedz

  Dokładnie tak, Maniek. Ja też na początku nie byłem świadom ile różnych właściwości ma ta roślinka. Borykałem się z problemami z prostatą. Od zaprzyjaźnionego entuzjasty fitoterapii dowiedziałem się, że buzdyganek może mi pomóc. I rzeczywiście regularne zażywanie kapsułek z buzdygankiem przyniosło pozytywne efekty. Ale najciekawsze, jak na tej kuracji zyskał cały mój organizm i kondycja.Lepiej się czuje, mam więcej siły i wigoru, przestało mi się nic nie chciec, oprócz siedzenia z gazetą, przed telewizorem lub komputerem, przestały się do mnie przyplątywać przeziębienia, infekcje, wyniki się polepszyły (cholesterol, ciśnienie). Az się dziwiłem skąd te zmiany, a potem poczytałem i się okazało że wszystkiemu „winien” buzdyganek naziemny 😀

 3. Tommo 2 Sierpień, 2018 at 18:56 Odpowiedz

  Próbowałem już wielu roślinnych specyfików, głównie związanych z pracą nad sylwetką, i muszę powiedzieć, że według mnie buzdyganek jest jednym z najlepiej i najwyraźniej oddziałujących. Efekty są odczuwalne, jeśli chodzi o przyrost siły i wytrzymałości fizycznej, co jeśli trenujemy może korzystnie przełożyć się na kształtowanie muskulatury. Biorę buzdyganek głównie ze względu na jego anaboliczne zdolności, a efektem ubocznym (bardzo mile widzianym) jest wysokie libido 🙂

 4. MałaJJ 5 Sierpień, 2018 at 21:59 Odpowiedz

  ja jako kobieta mogę zaświadczyć, że buzdyganek działa 😀 Nie na mnie oczywiście ale na mojego faceta. Nigdy przedtem nie widziałam go w takiej formie jeśli chodzi o sprawy alkowy hehe 😀 Panowie, polecam spróbować buzdyganka jeśli wasze życie intymne leży i kwiczy ze tak powiem.

 5. Mikołaj 11 Sierpień, 2018 at 19:35 Odpowiedz

  Tribulus terrestris od jakiegoś czasu jest w zestawie moich treningowych specyfików. Wraz z nim zażywam odżywki białkowe, kreatynę, elektrolity, glutaminę, witaminę C (w dużych dawkach jednorazowych), czasem jakieś gainery, czasem bcaa i inne aminokwasy cyklami. Takie połączenie mnie satysfakcjonuje. Jednak co najważniejsze to zachować umiar z odżywkami i suplementami.

 6. Danny79 16 Sierpień, 2018 at 09:38 Odpowiedz

  zgadzam się z kolegą z postu powyżej. Umiar to podstawa i zrozumienie, że suplementy są tylko dodatkiem a nie bazą. Często szczególnie młodzi adepci robienia masy i rzeźby skupiają się przede wszystkim na suplementach, jakby one za nich miały zbudować tą masę. Najważniejsza jest dieta odpowiednio zbilansowana no i oczywiście plan treningowy. Odżywki to drugorzędna kwestia. One nas tylko wspierają, czy też przyspieszają pewne efekty, ale na pewno nie pracują same. Najważniejszą pracę wykonujemy własnymi mięśniami

 7. michalski 23 Sierpień, 2018 at 16:59 Odpowiedz

  Zgadzam się z przedmówcą. Każdy z nas chce mieć męską umięśnioną sylwetkę, mnóstwo krzepy i jeszcze w łóżku być ogierem. Buzdyganek to taka magiczna roślinka która w tym pomaga.

 8. Qubar 26 Sierpień, 2018 at 16:00 Odpowiedz

  Dla mnie jest mega, nie tylko pomaga uzyskać rzeźbę, ale poprawia też sprawność w łóżku. Czego chcieć więcej, polecam wszystkim prawdziwym facetom.

 9. borko 30 Sierpień, 2018 at 21:18 Odpowiedz

  Pełna zgoda, zacząłem go stosować na masę i rzeźbę, zwiększał tez moją wydolność na treningach, a to działanie „uboczne” jeszcze bardziej mi się podoba. Testosteron na maksa w górę i o to chodzi, nie dość że mogę więcej na siłce, to jeszcze mam lepsze libido.

 10. Hubertos 2 Wrzesień, 2018 at 22:29 Odpowiedz

  Ja tam nie chce być ogierem ani mięśniakiem, wystarczy mi tylko żeby dawne libido wróciło, bo dziś to ochota na sex równa zero. Aż partnerka się niepokoi.

 11. Eryk 111 3 Wrzesień, 2018 at 08:32 Odpowiedz

  Borko, dobrze powiedziane, efekty „uboczne”, ale tak na poważnie to jak są problemy jest niezastąpiony. Mam wrażenie że po każdym treningu mam lepszą rzeźbę i chyba tak jest, bo takiej wydajności jeszcze nie miałem. Co do potencji i wzmocnienia erekcji też nie mam powodów do narzekania.

 12. Marcos 5 Wrzesień, 2018 at 13:51 Odpowiedz

  Działanie potwierdzone naukowymi badaniami, trochę o tym czytałem, więc nie jest to żadna ściema. Warto zainwestować w porządny suplement z buzdygankiem w składzie, a moim zdaniem przyda się nie tylko maniakom siłowni, ale każdemu kto ma kłopot z brakiem energii, spadającym libido no i oczywiście z erekcją.

 13. Waldi 12 Wrzesień, 2018 at 20:47 Odpowiedz

  @Hubertos – to jestes pod dobrym adresem. Buzdyganek na pewno ci pomoże 🙂 ja też miałem różne dziwne fazy z brakiem chęci na seks, wszystko przez stres, przepracowanie itd. Ale buzdyganek rozwiązał problemy. Libido jak dawniej. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.